Zombiai: reali gyvenamųjų mirčių istorija

Zombiai: реальная история живых мертвецов

Zombiai - reanimuoti lavonai su neapsakoma žmogaus kūno, ypač smegenų, troškimu labiau nei kada nors aktyviai įsiskverbia į šiuolaikinę kultūrą. Per pastaruosius dešimt metų pramogos pramonei tapo milžiniška žavių, lėtai judančių monstrų, zombiai.

Nors 1968 m. Filmas "George Romero" (George Romero) "Žmonių mirusiųjų naktis" dažnai laikomas pirmuoju šiuolaikiniu filmu apie zombius, tiesa, pirmasis filmas buvo paleistas 40 metų anksčiau, jis buvo vadinamas "baltais zombiais", ir vaidinau Bela Lugosi (Béla Lugosi), kuris grojo blogo Haičio voodoo kunigą, kuris "zombifikavo" gražią jaunąją moterį. 

Kitais metais tik keli zombių filmai grįžo į savo "ištakų" iš Haičio. Svarbiausia iš jų yra "gyvatė ir vaivorykštė".

Taip pat skaitykite: 7 žmonės, kurie gyveno su mirusiais

Žodis "Zombie" pirmą kartą pasirodė apie 1810, kai britų istorikas Robertas Southey (Robertas Southey) paminėjo savo knygoje "Istorija Brazilijoje." Tačiau jo "Zombie" buvo ne smegenų valgymas monstras, tai buvo Vakarų Afrikos dievybė.

Žodis vėliau atėjo reiškia svarbų žmogaus galią be atsietas, ir galiausiai, zombiai atėjo reiškia žmogų, kuris neturi sąmonės, proto ir sielos. Tai buvo "importuojama" į Haitis ir kitur iš Afrikos per vergų prekybą.

Voodoo ar mokslas?

Visi žino, kad zombiai yra išgalvoti simboliai, tačiau mažai žino apie faktus apie šias būtybes. Daugeliui žmonių, ypač gyvenantiems Haityje, zombiai yra labai tikri. Tai nėra pokštas, tai turi būti rimtai vertinamas. Tikėjimas magija ir raganavimas yra plačiai paplitęs visoje Haitis ir Karibų jūros regione, dažnai tokiomis religijomis kaip Voodoo ir Santeria.

Manoma, kad Haičio zombiai yra žmonės, kurie sukilo iš numirusių (o kartais ir buvo kontroliuojami) su Voodoo kunigų magiškomis priemonėmis. Kartais zombių atliekamas kaip bausmės (baimės daug Haityje, nes jie mano, kad jie gali būti naudojami net po mirties), bet dažnai zombiai kaip sakė, buvo naudojami kaip vergai ūkiuose ir cukranendrių plantacijomis.

Zombiai: reali gyvenamųjų mirčių istorija


1980-aisiais vienas protiškai sergantis žmogus netgi teigė, kad jis buvo laikomas nelaisvėje kaip zombių darbuotojas 20 metų, nors jis niekada nepateikė mokslininkų į savo darbo vietą ir negalėjo pasakyti, ką jis daro.

Dešimtmečius Vakarų mokslininkai su zombiais elgėsi šiek tiek kitaip nei paprastieji kino monstrai. 1980-aisiais mokslininkas Wade Davis teigė, kad radosi milteliai, su kuriais buvo sukurtas zombis, taigi mokslinis pagrindas pasakojimams apie zombius.

Davis netiki į voodoo magija, tačiau jis tikėjo, kad jis rado kažką, kad gali sukelti asmeniui zombipodobnoe būsena: stiprus Neurotoksinas (tetrodotoxin), kuris yra kai kurių gyvūnų, įskaitant iš Puffer žuvis kūno. Jis teigė, kad įsiskverbė keletą slaptųjų draugijų Voodoo kunigus ir galėjo gauti keletą pavyzdžių miltelių, kuri paverčia žmones į zombius, po kurio cheminė analizė gauto.

Davisas šiuo klausimu parašė knygą "Gyvatė ir vaivorykštė", kurioje vėliau buvo nušautas siaubo filmas. Laikui bėgant Davisas buvo labai populiarus žmogus, nes jis paaiškino, kas šie zombiai yra mokslinio požiūriu! Tačiau visos išvados ir mintys Dāvis po tam tikro laiko buvo užginčytos skeptiškai mokslininkus, kurie tikėjo jo metodus nemoksliška, nurodant, kad miltelių teikiama jų mėginiai buvo prieštaringai turinį ir kad neurotoksinai esančios šių mėginių suma nebuvo pakankamai aukštos paversti žmogų zombiu.

Zombiai: reali gyvenamųjų mirčių istorija


Be to, slaptų voodoo draugijų kunigų naudojamos dozės turi būti labai tikslios, nes per daug nuodų gali lengvai nužudyti žmogų. Kiti pažymėjo, kad niekas šioje nedidelėje salos šalyje negalėjo rasti plantacijų, kurias reikėtų užpildyti zombiais.

Savo antrąją knygą "Tamsa pravažiavimas: Etnobiologia Haičio Zombie" Davis prisipažino, kad kai kurie jo teorijos neturi teisės egzistuoti ir neigė labiausiai sensacingą teiginius prieš jį. Nepaisant to, jis tvirtino, kad tikėjimas Haičio zombių gali būti paremtas tikra istorija (nors retais atvejais), kai asmuo nunuodytas su tetrodotoxin, įdėti jį į karstą, iš kurios po tam tikro laiko jis išėjo ", pabusti".

Be to, pridūrė jis, zombių reiškinys buvo daug daugiau nei tik specialūs milteliai, tai buvo esminė giliai įtvirtinto sociokultūrinio įsitikinimo į raganavimo jėgą dalis. Haičio kultūroje Voodoo kunigai padarė kur kas daugiau, nei tik sukūrė zombius, jie padovanojo malonę ir palaiminimą, ir prakeikimą.

Taigi, pasakojimai apie realų Haičio zombių gyvenimą atsirado kaip lavonai, kylantys iš kapų, ir dingo kaip zombiai, užmušti į galvą. Nors zombiai realiame gyvenime išlieka mitais, yra daugiau nei pakankamai meno filmų, kurie gali patenkinti daugybę šių būtybių mėgėjų amžių.

Leave a Comment

6 + 1 =