Gimdos kaklelio vėžys. Simptomai ir požymiai, priežastys, stadijos, prevencija

Vėžys шейки матки. Симптомы и признаки, причины, стадии, профилактика
 • Gimdos anatomija
 • Kokie yra gimdos vėžio etapai?
 • Kokie yra gimdos vėžio požymiai??
 • Kas yra ginekologinė kaklelio karcinoma?
 • Kokia yra gimdos kaklelio vėžio profilaktika??
 • Kokia yra gimdos kaklelio vėžio analizė?
 • Kaip veikia gimdos kaklelio vėžys?
 • Kai radioterapija skirta gimdos vėžiui?

Gimdos kaklelio vėžys - piktybinis moterų lytinių organų vėžys. Ši bendroji liga užima 4 vietą tarp moterų onkologinių problemų. Daugeliu atvejų liga yra besimptomiai ir netyčia aptikta, kai ją tiria ginekologas. Moteris gali pastebėti nedidelį kraujo išsiliejimą po kėlimo, svyravimų ar lytinių santykių.

11 iš 100 tūkstančių moterų yra diagnozuotos šios ligos. Per metus tai sudaro apie 600 tūkst. Atvejų. Dėl tam tikrų priežasčių, liga yra 2 kartus dažniau pasitaiko Ispaniškas moterų. Moteriškame gyvenime yra du laikotarpiai, kai ypač didelis ligos vystymosi pavojus: 35-40 ir 60-65 metų. Ir merginos iki 25 metų praktiškai nekenčia nuo gimdos kaklelio vėžio.

Nuo praėjusio amžiaus 70-ųjų mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio sumažėjo 70%. Taip yra dėl to, kad gydytojai masiškai ištyrė pacientus dėl pakeistų ląstelių buvimo. Dėl tokio požiūrio, daugeliu atvejų ligą galima atpažinti ankstyvose stadijose, kai ją galima visiškai išgydyti.

Gimdos kaklelio vėžys išsivysto iš gleivinės, kuri išdėsto gimdos kaklelio kanalą. Iš sveikų ląstelių navikas negali augti. Todėl ligoms visada yra priešsteninių sąlygų. Pavyzdžiui, tai yra gimdos kaklelio displazija. Laiku pradėjus gydytis, galite apsisaugoti nuo vėžio. Vėžys gali išsivystyti nuo lytinių organų karpos ir randų, kurie susidaro po gimdymo. Siekiant užtikrinti, kad šios išankstinės ligos būtų regeneruotos į navikas, tai trunka nuo 2 iki 15 metų.

Gimdos kaklelio vėžys yra vienas iš nedaugelio vėžio atvejų, kuriuos galima išvengti. Reguliarus ginekologo apsilankymas ir speciali inokuliacija padės apsaugoti save. PAP-kaukė ir kiti modernūs metodai leidžia anksčiau nustatyti ligą.

Gimdos kaklelio vėžio priežastis yra žmogaus papilomos viruso infekcija. Padidinti piktybinio naviko riziką: ankstyvas nėštumas, daug seksualinių partnerių, venerinių ligų, lytinių organų uždegimas, rūkymas ir ilgalaikis hormoninių kontraceptikų vartojimas.

Gimdos anatomija

2.gifGimda yra tuščiaviduris organas, sudarytas iš lygiųjų raumenų. Jis yra apatinėje pilvo srityje tarp šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos. Uteris, kaip jis buvo sustabdytas ant raiščių, kurie yra pritvirtinti prie pilvo sienų ir laikomi vietoje.

Pagrindinė gimdos funkcija yra užtikrinti apvaisinto kiaušinio tvirtinimą, kad būtų sukurtos geriausios vaisiaus augimo sąlygos. Darbo metu gimda sutaria, vaikas išstumia. Rutulys - organas, leidžiantis motinai atlikti savo pagrindinę funkciją - pagimdyti vaiką.

Gimdos dydis yra mažas. Maždaug 8 cm aukščio, 4 pločio ir 2 storio. Tai atrodo kaip juostinė kriaušė. Didžioji jo dalis yra nukreipta į viršų - tai yra gimdos apačia. Šioje srityje yra kiaušidžių vamzdeliai. Vidurinė dalis yra gimdos kūnas. Apatinėje dalyje jis susiaurėja, patenka į gimdos kaklelį, kuri nusileidžia į makštį.

Gimdymas susideda iš trijų sluoksnių:

1. Perimetrija - išorinė serozinė membrana. Tai lapelio pilvo ertmėje, apimančioje pilvo ertmės organus.

3.jpg

2. Myometrium - vidurinis raumenų sluoksnis. Jį sudaro trys lygių raumenų sluoksniai, kurie yra išilgai arba žiedai, esantys aplink gimdą. Turi nedidelį jungiamojo ir elastingo pluošto kiekį.

3. Endometriumas - vidinis gleivinės sluoksnis. Tai, savo ruožtu, susideda iš dviejų sluoksnių: bazinės ir funkcinės. Bazalas šalia myometrijos. Jis yra atsakingas už gleivinės atsigavimą po menstruacijų. Viduje ertmė yra funkcinis sluoksnis. Jį sudaro epitelio ląstelės ir liaukos.

Paimkime daugiau gimdos kaklelio struktūra, kuris mums šiandien labiausiai rūpi.

Cervix daugiausia susideda iš lygiųjų raumenų, kolageno ir elastingų audinių. Dėl šios struktūros jis yra tankesnis nei gimda. Jo pagrindinė užduotis - užblokuoti mikrobų prieigą prie gimdos ir neleisti vaikui iš jo išnykti.

Gimdos kaklelio ilgis 3-4 cm. Jame yra gimdos kaklelio kanalas arba gimdos kaklelio kanalas. Jis jungia vidinę gimdos erdvę su makštimi. Ant kanalo vidinio paviršiaus yra raukšlės. Jie reikalingi, norint užtikrinti, kad makšties turinys nepatektų į gimdą. Kanalas paprastai užkimštas stora gleivine, kuri neleidžia mikrobai ir sperma patekti į gimdą. Tačiau menstruacijų ciklo viduryje gleivės tampa labiau skysti. Tai būtina, kad spermatozoidai galėtų patekti į gimdą ir apvaisinti kiaušinį.

Iš vidaus gimdos kaklelio kanalas yra uždengtas Cilindrinis epitelis, kur yra daug vamzdinės liaukos. Viduje gimdos kaklelio kanale yra riba, kurioje plokščias epitelis patenka į cilindrinį. Uždengta gimdos kaklelio dalis, įeinanti į makštį (lūpas) plokščias keratinizuotas epitelis.

Kokie yra gimdos vėžio etapai?

4.jpg

Norint pasirinkti tinkamą gydymą, būtina žinoti naviko savybes ir jo vystymosi laipsnį. Dėl to klasifikuojamos neoplazmos.

Gimdos kaklelio vėžys išsivysto iš liaukų ir epitelio ląstelių. Remiantis šio naviko yra padalintas pagal morfologines savybes:

· Adenokarcinoma - atsiranda iš liaukų ląstelių, esančių gimdos kaklelyje.

· Squamous ląstelių karcinoma - atsiranda iš mutavusio plokščio epitelio ląstelių. Ši forma yra dažniausia.

Priklausomai nuo naviko dydžio, jo plitimo, metastazių buvimo ir limfmazgių būklės, gydytojas nustato gimdos kaklelio vėžio stadija. Kiekviename etape yra keli pakopos etapai, kuriuos žymi romėniški skaitmenys ir raidės.

0 etapas

Vėžio ląstelės aptinkamos tik ant gimdos kaklelio kanalo paviršiaus. Jie neprasiskverbia į gilius sluoksnius. Ši būklė taip pat vadinama gimdos kaklelio viduje epitelio neoplazija.

Diagnozuoti ir pradėti gydymą, onkocitologijos tepinėliu (PAP testas) ir biopsijos pagalba. Norėdami atlikti biopsiją, paimkite nedidelę gleivinės dalį iš pakeistos vietos ir patikrinkite laboratorijoje.

I žingsnis

Vėžio ląstelės įsiskverbia giliai į gimdos kaklelio audinius, bet navikas neviršija organo ribų.

· IA - mažo dydžio navikas yra nuo 0,5 iki 7 mm. Limfmazgiai ir kiti organai nėra padengti.

· IB - naviką galima matyti plika akimi. Jis skersmuo nuo 7 mm iki 4 cm ir giliai įsiskverbia į gimdos kaklelį daugiau nei 5 mm. Limfodidai ir kaimyniniai organai nėra paskirstomi.

Jei tepinėlis ant onkotsitologiyu jis parodė, kad moterys gimdos kaklelio gleivių pasikeitė (atipinės) ląsteles liaukinio epitelio, nustatyta diagnostikos tyrimo. Diagnozei vartoti: kolkoskopiyu su biopsija. Kolkoskopas yra prietaisas, kuris leidžia jums matyti makštį ir gimdos kaklelį keliais padidinimais. Tuo pačiu metu, gydytojas užima ląstelių mėginį (maža dalis gleivinės) analizei mikroskopu. Tai labai tikslus metodas, kuris tiksliai nustato vėžio buvimą.

II etapas

Vėžys tęsiasi už gimdos kaklelio ir gimdos kūno ribos, bet dar nėra aptiktos makšties apatinėse dalyse ir mažo dubens sienose.

· IIA - Auglynas yra maždaug 4 cm skersmens, bet ne eina į kraujotakos erdvę. Tai gali paveikti viršutines makšties dalis. Artimiausiuose limfmazgiuose ir tolimuose vėžinių ląstelių organuose nėra.

· IIB- navikas paveikia aplinkinės zonos audinius (parametrus). Limfodidai ir kaimyniniai organai nėra užkrėsti.

Diagnostikai naudokite koloskopą ir paimkite gleivinės ląstelių mėginį biopsijai. Biopsijos žnyplių pagalba gydytojas pertraukia 0,5 cm audinių iš gimdos kaklelio dalies. Kaklo kanalo gyliui tiriant gleivinę, atliekamas diagnostinis kuretetas naudojant kurettą. Taip pat gydytojas zonduoja visus netoliese esančius limfmazgius ir nustato, ar jie yra išsiplėtę. Tai gali reikšti naviko metastazių buvimą.

III etapas

Vėžys paveikia apatinę makšties dalį ir yra ant dubens sienelių. Jis gali pasiekti bet kokį dydį. Neoplazma sutraukia kiaušidžius ir neleidžia šlapime išskirti inkstų į šlapimo pūslę. Nuotoliniai limfmazgiai ir organai neturi įtakos vėžio ląstelėms.

· IIIA - auglys nukentėjo į apatinę trečiojo makšties dalį, bet mažo dubens sienos yra švarios.

· IIIB - Auglynas randamas ant dubens sienelių ir pažeidžiamas kiaušidžių praeinamumas. Limfmazgiai ir tolimieji organai nėra paveikti vėžio. Toje pačioje pakopoje yra atvejų, kai metastazės yra artimiausiuose limfmazgiuose.

Diagnozė šiame etape susideda iš kaloskopijos ir pleišto biopsijos. Ši procedūra leidžia imti ląstelių mėginį iš giliųjų gimdos kaklelio sluoksnių. Be to, tyrimas atliekamas naudojant šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos endoskopą. Tai padeda nustatyti, ar ten yra metastazių. Norėdami ištirti tolimus organus, naudokite rentgeno spindulius ir kompiuterinę tomografiją (CT).

IV etapas

Vėžys tęsiasi toli už gimdos kaklelio. Metastazės aptinkamos visuose organuose ir limfmazgiuose.

· IVA - navikas skleisti į tiesiosios žarnos ir šlapimo pūslę, apsuptą gimdą. Tai neturi įtakos artimiausiems limfmazgiams ar organams, esantiems toli nuo gimdos kaklelio.

· IVB - Nutukimas yra aptinkamas tolimais organais: kepenimis, plaučiais.

Siekiant diagnozuoti, kokio tipo navikas yra, atliekama biopsija. Norint aptikti metastazių tolesniuose organuose, naudokite magnetinio rezonanso tomografiją (MRT).

Kokie yra gimdos vėžio požymiai??

Kokia moteris patiria gimdos kaklelio vėžį

Pradinėse stadijose liga nepaaiškėja ir moterys nemano nieko neįprasto. Bet tuomet navikas skverbiasi į gilesnius gimdos sluoksnius. Tai sukelia tokių simptomų atsiradimą:

 1. Menstruacijos tampa ilgesnės, gausios ar skausmingos.
 2. Viduje ciklo metu yra gausus tarpmenstruacinis kraujavimas arba tepimas
 3. Kraujas išsiskiria iš makšties po skausmo, fizinio krūvio ir apsilankymo ginekologui
 4. Gausu gleivinės išskyros, kartais su kraujo priemaiša
 5. Skausmas lytinio akto metu
 6. Ačings apatinėje dalyje
 7. Moterys menopauzėje gali pradėti kraują iš makšties

Nors šie simptomai gali pasireikšti ir kitose ginekologinėse ligose, jie turėtų įspėti moterį. Tai yra pasiteisinimas pas gydytoją.

Ką ginekologas gali diagnozuoti gimdos kaklelio vėžį

Pirmą dieną gydytojas surenka anamnezę. Tai reiškia, kad ginekologas klausia apie ligos požymius, kurie trukdo moteriai. Sužinokite, ar jos giminaičiams buvo lytinių organų vėžio atvejų.

Po to gydytojas atlieka diagnostikos procedūras:

5.jpeg 1. lagaro tyrimas su ginekologiniais veidrodžiais. Tai darydamas, jis įvertina gimdos kaklelio būklę, vagonų saugyklas ir sienas. Apytiksliai 95% moterų pacientų gali aptikti vėžio požymius įprasto tyrimo metu. Ant kaklo matomas tuberinis navikas, padengtas raukšlėmis, kuris kraujavo. Dažnai yra mirčių ląstelių opų ir plokštelių. Kartais šie pokyčiai eina į makšties saugyklas. Jei navikas yra kanalo gylyje arba auga ne į išorę, o į gimdos sienelės storį, ženklai gali būti mažiau pastebimi.

2. Dviejų rankų ginekologinė apžiūra. Viena gydytojo ranka zonduoja gimdą per makštį, kitą - per priekinę pilvo sienelę. Su vėžiu gimda yra padidinta, skausminga ir tankesnė. Jei yra metastazių, tada jis nepasikeičia šonuose.

3. Onkocitologijos tepinėlis (pap testas, pap testas). Tai yra liaukinės epitelio (paviršinių ląstelių) tepinėlis. Jei ląstelės gleivinės mutavo, tada, kai studijuojate po mikroskopu, tai bus pastebima. Tokiose ląstelėse keičiasi citoplazmo struktūra, o branduoliai padidėja. Teigiamas testo rezultatas nepatvirtina vėžio buvimo, bet yra pretekstas atlikti išsamesnį tyrimą. Jei nustatomi netipiniai ląstelės, gydytojas pataria atlikti analizę, kad aptiktų žmogaus papilomos viruso DNR.

4. Kolposkopija atliekamas tuo atveju, jei bandymų rezultatai nėra per daug geri (yra netipinių ląstelių arba žmogaus papilomos viruso požymių). Koloskopas yra prietaisas, panašus į binokulį. Jis leidžia jums gerokai padidinti makšties gleivinė ir gimdos kaklelio vaizdą. Kad pokyčiai tampa labiau matomi, gleivinė apdorojama acto rūgšties tirpalu. Tyrimo metu gydytojas gali pastebėti net mažiausius pokyčius ir menkiausius navikus. Atsargiai gali būti opos, lopai, kurie yra bokštai virš likusio gleivinės, karpos.

5. Biopsija - jis imasi audinio mėginio nuodugniai ištirti mikroskopu. Medžiaga imama specialiomis žandikaulių, kuretų, skalpelių ar elektrinių kilpų pagalba iš tų vietų, kur yra ligos požymių. Kad procedūra būtų neskausminga, ši svetainė yra gydoma anestetikais.

6-asis. Juosmens palpacija. Gydytojas patikrina limfmazgius, lemia jų dydį ir tankumą. Tai daroma siekiant aptikti metastazes.

Septintasis. Papildomi tyrimai. Gydytojas gali nurodyti dubens organų ultragarsą, rentgeno spindulių, kompiuterio ir magnetinio rezonanso vaizdavimą. Jei navikas yra patvirtinamas, tada, norint patikslinti jo dydį ir ieškoti metastazių, taikomi tokie metodai: cistoskopija, išmatinė urografija, radioizotopų renografija, sigmoidoskopija.

Kas yra ginekologinė kaklelio karcinoma?

 Gimdos kaklelio karcinoma yra piktybinis auglys, atsiradęs iš mutavusių plokščių epitelio ląstelių, apimančių apatinę gimdos kaklelio gimdos kaklelio dalį.

Kaip atsiranda ši vėžio forma??

Prieš naviką dėl kokių nors priežasčių pasikeitė plokščio epitelio ląstelės. Dažniausiai tai yra dėl žmogaus papilomos viruso, kuris perduodamas per seksualinį kontaktavimą, infekcija. Kiti veiksniai gali sukelti mutacijas:

· bloga ekologija;

· venerinės ligos;

· ankstyvas seksualinės veiklos pradžia;

· ankstyvas nėštumas iki 16 metų;

· rūkymas.

Jie sukelia chromosomų pokyčius. Tuo pačiu metu ląstelių susiskaidymas pagreitėja ir pažeidžiami jų mirties natūralūs mechanizmai. Dėl to ląstelės keičiasi, nustoja vykdyti savo funkcijas ir labai aktyviai dalijasi. Tai siejama su auglių augimu.

Kaip skleistinė gimdos kaklelio karcinoma pasireiškia?

Pirmuoju etapu vėžinis navikas sukelia vaginą mažai kruviną išskyros. Taip yra dėl to, kad jo maitinančios kraujagyslės lengvai traumuojamos. Tai gali atsitikti lytiniu keliu, sportuojant ar sportuojant.

Kai navikas pasiekia didelį dydį, pridedami kiti simptomai:

· skausmas apatinėje pilvo dalyje ir apatinėje nugaros dalyje;

· kojų patinimas;

· svorio kritimas;

· silpnumas ir nuovargis;

· nedidelis temperatūros pakilimas.

Kaip gydoma kiaušidžių kiaušidžių ląstelių karcinoma?

Yra keli gydymo būdai. Pasirinkimas priklauso nuo ligos stadijos, moters sveikatos būklės, amžiaus.

1. Operacija - Jei liga pasireiškia ankstyvose stadijose, pakanka pašalinti kaklo dalį. Jei auglys pasiekia didelį dydį, išimkite gimdą ir kiaušidės.

2. Radiacinė terapija - vėžio ląstelių naikinimas naudojant didelės energijos spinduliuotę: rentgeno, neutronų, beta ir gama spinduliai.

3. Chemoterapija - gydymas toksiniumi, kuris sunaikina vėžines ląsteles. Efektyviai derinama su radioterapija.

4. Imunoterapija - pradiniame gydymo interferonais etapais. Tai vaistai, kuriuose yra baltymų, kurie nėra panašūs į tuos, kurie gamina žmogaus imunitetą kovojant su vėžinėmis ląstelėmis.

Kaip pavojinga gyvenimas skeleto ląstelių karcinoma gimdos kaklelio?

Čia viskas priklauso nuo ligos aptikimo stadijos. Jei pokyčiai yra mikroskopiniai arba seklūs (I laipsnis), pakanka pašalinti dalį gimdos kaklelio. Tai nėra pavojinga gyvenimui. Tinkamai gydant, liga moteriai netrukdys. Jei po 2 metų komplikacijų nebus, tada ji gali pagimdyti ir pagimdyti vaiką.

II ir III stadijoje jums reikės pašalinti gimdą. Šiuo atveju negalėsite pastoti. Tačiau gyvenimo ir atsigavimo galimybės yra gana didelės - apie 70%. Kai yra kitų organų metastazių (IV stadija), moteris patirs sunkią kovą su liga.

Kokia yra gimdos kaklelio vėžio profilaktika??

Gimdos kaklelio vėžio prevencija apima daugybę dalykų. Yra speciali inokuliacija, skirta apsaugoti nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) - pagrindinės ligos priežastys. Tai vadinama "Gardasil". Skiepijama tik moterims, kurios nėra užsikrėtę virusu.

Kiti metodai yra skirti pašalinti vėžinių navikų vystymosi rizikos veiksnius.

1. Išankstinių ligų gydymas. Visų pirma, šioje vietoje yra gimdos kaklelio displazija, taip pat erozija, papilomos ir karpos. Tokie defektai gali tapti naviko pagrindu, nes jų ląstelės gali išsivystyti į vėžines.

2. Žmonių papilomos viruso ir lytinių organų pūslelinės infekcijos prevencija. Šios infekcijos yra perduodamos seksualiai. Apsaugokite nuo jų padėkite prezervatyvus - veiksmingą priemonę ir nuo kitų lytiniu keliu plintančių ligų, kurios didina vėžio riziką.

3. Atsisakymas išjuokti seksualinį gyvenimą. Tyrimai parodė, kad jei moterys gyvena daugiau nei 10 seksualinių partnerių, gimdos kaklelio vėžio rizika padidėja 3 kartus.7a.jpg

4. Jei buvo neapsaugotas lytis, antivirusinis agentas Epigen-intimus padės sumažinti infekcijos riziką. Ši purkštuvas turi būti gydomas vidiniais ir išoriniais lyties organais.

5. Būtina pasakyti mergaitėms apie ankstyvo seksualinio aktyvumo pradžios ir ankstyvojo pirmojo nėštumo (iki 16 metų amžiaus) pavojus. Šiame amžiuje lytinių organų gleivinė dar nėra visiškai suformuota, o jos ląstelės aktyviai auga ir dalijamos. Jei jie yra sužeisti, tada yra didelė tikimybė, kad jie pradeda mutaciją.

6. Jei buvo reikalingas ginekologinis manipuliavimas: abortas, įbrėžimas, spiralės, tada kreipkitės į kvalifikuotą ginekologą. Blogas šių procedūrų atlikimas sukelia randų atsiradimą. Ir jie gali būti naviko pagrindas.

7. Renkantis hormonines kontraceptines tabletes, reikia kreiptis į ginekologą. Savarankiškas šių vaistų vartojimas gali sukelti hormoninius sutrikimus, dėl kurių atsiranda hormonų priklausomų navikų. Hormonų gamyba gali atsirasti dėl kitos priežasties. Todėl, jei pastebėjote, kad mėnesinės tapo nereguliarios, apie tai praneškite savo gydytojui. Jis išrašys reikiamus testus, tada jis išrašys gydymą..

8. Rūkymas atsisakymas padeda sumažinti kancerogenų, kurie veikia moterį, skaičių. Šie junginiai sukelia ląstelių mutaciją ir auglių atsiradimą.

9. Reguliarūs vizitai į ginekologą padeda užkirsti kelią vėžio vystymuisi ar anksti nustatyti. Todėl, bent kartą per metus, kreipkitės į gydytoją dėl profilaktinio patikrinimo, net jei niekas netrukdo jums.

Kokia yra gimdos kaklelio vėžio analizė?

8.jpg


Moterų ankstyvosiose stadijose moterims nustatyti gimdos kaklelio vėžį tepinėlis ant onkocitologijos. Tai taip pat vadinama Pap testas arba Pap testas pagal jį išradusio mokslininko vardą. Norėdami tai padaryti, specialus šepetys paimamas iš gimdos kaklelio kanalo. Tada jis atliekamas ant skaidrių ir gaunamas spaudinys. Jis siunčiamas į laboratoriją. Ten ląstelių struktūra tiriama mikroskopu. Jei yra nukrypimų nuo jų branduolių ar citoplazmų struktūros, yra įtarimas, kad moteris gali vystytis navikas. Šiuo atveju reikalingi papildomi tyrimai.

Išpjautas PCR (polimerazės grandininė reakcija) - kita analizė, rodanti, ar yra gimdos kaklelio vėžio atsiradimo pavojus. Tai nustato, ar moteris yra užsikrėtusi žmogaus papilomos virusas. Gleivių ir ląstelių mėginiai paimami specialiu zondu ir perduodami į mėgintuvėlį, kuris siunčiamas į laboratoriją. Tačiau reikia įsitikinti, kad ši infekcija ne visada sukelia ligą. Papilomos, ypač vėžys, netolygiai vystosi, jei imunitetas susidoroja su virusais.

Skysčių citologija - Trečioji galimybė, labiausiai informatyvi ir tiksli, bet brangi. Tai leidžia jums nustatyti, ar virusas yra, kiek jis yra ir ar yra pokyčių ląstelėse. Šepetys, kuris buvo padarytas iš gimdos kaklelio kanalo, yra panardintas į specialų indą su skysčiu. Tada šis ląstelių tirpalas tvirtinamas prie skaidrės ir tiriamas mikroskopu.

Kaip veikia gimdos kaklelio vėžys?

Yra daug galimybių chirurginiam gimdos kaklelio vėžio gydymui. Metodo pasirinkimas priklauso nuo ligos stadijos. Pristatome pagrindinius metodus.

Lazerinė chirurgija ir kryozirurgija

Priskirkite 0 etape. Taigi, galite pašalinti vėžio ląsteles, kurios liečia ant paviršiaus. Tai daroma tik tuo atveju, jei navikas neauga į audinius. Lazerinė operacija degina ar išgaruoja vėžines ląsteles lazerio spinduliu. Kriozirurgijoje naudojamas skystas azotas, kuris užšaldo ligą ir sukelia vėžinių ląstelių mirtį.

Koninizacija

9.jpgŠi maža operacija leidžia atsikratyti 1 mm giliai augančio naviko. I etapas. Proceso metu iš gimdos kaklelio pašalinama kūginė dalis. Vėliau jis buvo patikrintas laboratorijoje. Jei kūgio kraštai neatskleidžia pakeistų ląstelių, šis gydymas baigiasi.

Procedūrą galima atlikti skalpeliu arba vieline kilpa, per kurią praeina silpna elektros srovė. Po tokios švelnios operacijos moteris ateityje gali pastoti ir turėti kūdikį.

Trachelektomija (gimdos kaklelio amputacija)

Jis skirtas 1-os laipsnio gimdos kaklelio vėžiui gydyti toms moterims, kurios ateityje nori turėti vaiką. Operacija atliekama per pilvo sieną. Gimdos kaklelis ir makšties viršutinė dalis yra pašalintos. Be to, gydytojas gali pašalinti netoliese esančius limfmazgius. Po tokios operacijos ligos pakartotinio vystymosi rizika yra maža. Moteris 5-6 metus gali pagimdyti vaiką. Vaiko gimimas atliekamas per cezario pjūvį.

Hysterektomija

Tai operacija gimdos kaklelio ir kūno pašalinimui I ir II vėžio stadijose. Tokiu atveju gydytojas bando išsaugoti kiaušidžių, limfmazgių ir gimdos raiščių. Yra keletas gimdos amputacijos variantų.

· Atviras histerektomija - operacija atliekama per priekinę pilvo sienelę. Po to moteris ligoninėje praleidžia savaitę, o atsigavimas truks apie 6 savaites.

· Makštinė histerektomija - gimdos pašalinimas per makštį. Tai lengviau perduoti nei atvira operacija, yra mažiau komplikacijų ir nėra siūlių. Moteris praleidžia 2-3 dienas ligoninėje. Atgimimo laikotarpis trunka iki 3 savaičių.

· Laparoskopinė histerektomija - sergančio organo pašalinimas mažais įpjovimais (1-2 cm) specialios įrangos pagalba - laparoskopu. Toks anemiškas ir didelio tikslumo operacija leidžia išvengti komplikacijų ir visiškai atsigauti po 2-3 savaičių.

Radikali histerektomija

Tai II stadijos vėžio gydymas. Tai apima gimdos kaklelio ir kūno pašalinimą, taip pat viršutinę makšties dalį, kiaušintakius ir raiščius, kiaušidžius ir limfmazgius.

· Organų pašalinimas per įpjovimą apatinėje pilvo srityje. Moteris praleidžia 5-7 dienas ligoninėje, užtrunka apie pusantro mėnesio.

· Gimdos pašalinimas per makštį. Limfmazgiai ir raišteliai pašalinami laparoskopu. Specialiojo vamzdžio pabaigoje pritvirtinta kamera ir chirurginis instrumentas. Laparoskopas įterpiamas į pilvo ertmę per mažas skylutes pilve. Naudojant šią parinktį, sumažėja kraujo netekimas ir lengviau išgydyti.

Renkantis operaciją, chirurgas nustato du tikslus: kuo labiau išlaikyti sveikus organus ir pašalinti visas vėžines ląsteles, kad navikas nepasikartotų.

Dubens organų naudojimas

Labiausiai paplitusi operacija, atliekama gimdos kaklelio vėžio III ir IV stadijose. Šiuo atveju pašalinami visi mažieji dubens organai, paveikti naviko. Tai gimda, storosios žarnos dalis, šlapimo pūslė, limfmazgiai. Po to iš kitų žarnyno dalių susidaro šlapimo pūslė ir išmatų ekskrementas. Po tokios operacijos atkūrimas gali trukti nuo 6 mėnesių iki vienerių metų.

Kontraindikacijos Sunkios ligos gali tapti gimdos pašalinimo procedūra. Tai apima: sunkias širdies ir kraujagyslių sistemas ir inkstus, plaučius ir kepenis, vėlyvuoju diabetu, gimdos priedų uždegimą ir dubens riebalus. Su jomis bet koks chirurginis gydymas yra pavojingas gyvybei. Šiuo atveju nurodykite kitus gydymo metodus: spinduliuotę ir chemoterapiją, interferono preparatus.

Nepaisant statistikos, gydytojų stadijos ir prognozių, visada yra galimybė susigrąžinti ir normaliai gyventi. Prisiminti tai! Svarbiausia sąlyga yra jūsų optimizmas ir tikėjimas gydymu.

Kai radioterapija skirta gimdos vėžiui?

10 а.jpg Radiacinė terapija arba spindulinė terapija sunaikina vėžio ląsteles su spinduliuote. Tam naudojami: rentgeno spinduliai, beta, gama ir neutroninė spinduliuotė. Yra du gydymo būdai:

· išorinis - radiacijos šaltinis nėra paciento kūne;

· vidinis - cilindras su radioaktyvia medžiaga įterpiamas į moters makštį.

Gydymas atliekamas kelis kartus. Moteris dedama ant sofos. Švitinimo šaltiniai siunčiami į skausmingą vietą, o sveikos kūno dalys yra padengtos specialiu apsauginiu audiniu. Švitinimas trunka keletą minučių, o tada moteris gali grįžti namo.

Radioterapija skiriama 6-7 savaites. Siekiant padidinti terapinį poveikį radioterapijai, papildomai skiriamos mažos cisplatinos chemoterapijos dozės. Toks gydymas vadinamas chemoterapijos terapija.

Indikacijos

Gimdos kaklelio vėžys yra tinkamas radioterapijai. Todėl šis metodas naudojamas visuose navikų stadijose. Gydytojas atskirai pasirenka procedūrų ir dozės atlikimo būdą.

Kontraindikacijos

Yra ligų, kurioms negalima naudoti radioterapijos:

· ligos kartu su karščiavimu;

· tuberkuliozė;

· sunkus diabetas;

· širdies smūgis, širdies nepakankamumas ir inkstų nepakankamumas

· kraujo ligos;

· naviko lūžimas, kartu su kraujavimu.

Radioterapijos šalutinis poveikis

Spindulinės terapijos metu pacientui pasireiškia nemalonus gydymo šalutinis poveikis. Jie gali sustiprėti dėl paralelinių chemoterapinių vaistų vartojimo. Dažniausiai kyla:

· silpnumas ir nuovargis;

· pykinimas, vėmimas ir viduriavimas;

· kraujo sudėties sutrikimai: raudonųjų kraujo kūnelių ir leukocitų skaičiaus sumažėjimas;

· nudegina ant odos;

· plaukų praradimas;

· susiaurėjimas ir makšties sutrumpinimas;

· skausmas lytinių santykių metu;

· ankstyvas menopauzės pradžia;

· skausmas šlapinantis ir sutrikus šlapimo nutekėjimui;

· kojų patinimas;

· padidėjusi blauzdikaulio lūžio rizika.

Moteris turėtų žinoti, kad visi šie nepatogūs reiškiniai pasibaigs po gydymo pabaigos, plaukai atsigaus, o sveikata ir grožis grįš.

Kaip įveikti sunkumus per radioterapiją

1. Po procedūros moteris turi atsigulti ir poilsiauti 3 valandas.

2. Būtina atsisakyti rūkymo. Šis įprotis gydymo metu pablogėja.

3. Negalite eiti į vonią, paimti karštą vonią arba sušilti. Rekomenduokite šiltą dušą.

4. Būtina kvėpuoti grynu oru, būti lauke ir gerai vėdinti kambarį.

5. Valgyk daugiau šviežių daržovių, žalumynų ir vaisių. Moteriai taip pat reikia baltymų patiekalų: varškės, žuvies, paukštienos, mėsos. Jie neturėtų būti riebaluoti.

6. Būtina atsisakyti kepti ir rūkyti indai, nenatūralūs maisto priedai, alkoholis.

7. Šiuo laikotarpiu geriau nevartoti kosmetikos ir kvepalų. Tai gali sukelti odos sudirginimą.

8. Siekiant išvengti nudegimų, odą galima naudoti rapsukų aliejumi ir šaltalankiu arba tepalu: Dermozolone, Levosin.


11.jpg


9. Siekiant apsaugoti imunitetą, naudojami įvairūs metodai. Pavyzdžiui, ženšenio tinktūra, eleutherococcus, šunų rožių sultinys.

Vadovaudamiesi šiomis rekomendacijomis, gydymas gali būti kuo paprastesnis ir efektyvesnis.

Baigdamas noriu pasakyti: jeigu jums buvo diagnozuota "gimdos kaklelio vėžys" - nedelsdami elgdamiesi su gydymu, nepraleiskite laiko alternatyviai medicinai. Patikėkite gydytojus, nes jie išgelbėjo šimtus gyvybių. Jūsų teigiamas požiūris, optimizmas ir įsitikinimas, kad išieškojimas būtinai padės įveikti ligą.

Leave a Comment

79 − = 73